Nie ma jednej, standardowej listy sprzętu budowlanego, która będzie idealna na każdy etap budowy, każdej inwestycji. Wykorzystanie sprzętu zależy od specyfiki realizowanego zadania. Warto również wiedzieć, że jako inwestor nie każdy sprzęt musisz posiadać.

Firmy budowlane obok realizacji usług budowlanych, wprowadziły możliwość wypożyczenia sprzętu pod różne etapy budowy. Oferta skierowana jest do wykonawców, oraz inwestorów. Wiadomo, że nie każdy kupi betoniarkę na okres trwania prac budowlanych, po to aby później ją sprzedać. Ten sprzęt jest potrzebny prawie zawsze na placu budowy, związku z tym firmy wypożyczając je klientom, nie ą narażone na żadne szkody w związku z przestojami.

Sprzęt, który musi znaleźć się na placu budowy, w zależności od wykonywanych prac:

  1. agregat prądotwórczy, który będzie służył ekipie budowlanej w momencie, gdy zostanie wstrzymana dostawa prądu, lub nie będzie źródła zasilania.
  2. betoniarka – nie zawsze potrzebna jest duża ilość betony, przy mniejszych ilościach betoniarka wytworzy nam mieszkankę w odpowiedniej ilości. Betoniarkę można przywieźć na przyczepie, lub aucie dostawczym. Sprzęt ten wymaga zasilania trójfazowego. Tutaj przeczytasz więcej na temat pożądanych betoniarek: https://projektowa.pl/niezbedny-sprzet-podczas-budowy-domu-betoniarka/.
  3. koparka – dzięki niej można przygotować grunt pod media
  4. wywrotka – ma za zadanie usunąć z parceli nie potrzebną ziemię, czy inne pozostałości po budowie
  5. dźwig – niesamowite rozwiązanie, które pomoże do góry podnieść, oraz dostarczyć elementy konstrukcyjne, których standardowo człowiek by nie przeniósł
  6. wciągarka -zastępuje ona na placu budowy windę towarową. Jej funkcją w transporcie jest podniesienie wiader wypełnionych klejem na wyższe piętra. Ułatwia pracę cieślom.
  7. zestaw narzędzi jak wiertarki, szlifierki, spawarki, mieszadła, oraz wyrzynarki