Celem tego artykułu jest pomoc w poruszaniu się po ogromnej liczbie typów i modeli maszyn do szorowania podłogi dostępnych na rynku i wybranie dokładnie tego modelu, który z maksymalną wydajnością rozwiąże problem.

Jeśli jesteś profesjonalnie zaangażowany w czyszczenie powierzchni płaskich, potrzebna ci będzie szorowarka.

Jeśli jesteś osobą skrupulatną i masz znaczną ilość czasu, musi spokojnie czytać opisy produktów. To ważne dla podjęcia dobrej decyzji.

Każdy, kto kiedykolwiek umył podłogę w domu, może łatwo powiedzieć, z jakich etapów składa się ten proces. Przy użyciu szorowarki praca pójdzie o wiele szybciej, szczególnie jeśli podłoga ma wiele metrów kwadratowych. Roztwór czyszczący lub czysta woda ze zbiornika jest podawana na szczotkę. Szczotka obraca się i zmywa brud. Brudna woda jest zbierana za pomocą gumowych zgarniaczy i systemu próżniowego do zbiornika. Im większy rozmiar szczotki lub wielu szczotek, tym większy obszar można ogarnąć w tym samym czasie podczas jednego przejazdu. Twoje pomieszczenie będzie znacznie czystsze, zaoszczędzi dużo pieniędzy.

Oprócz mycia podłóg nowoczesne płuczki są w stanie zamiatać podłogę, czyścić dywany, usuwać stare powłoki ochronne.

Jak wybrać maszynę do szorowania? W sensie ogólnym proces wyboru polega na wyborze jednej opcji z pewnej liczby możliwych

Co sprawdzamy?

Rodzaj zasilania – zasilanie sieciowe lub akumulator.

Zasilanie sieciowe daje możliwość przeprowadzenia czyszczenia w nieograniczonym czasie.
Nie ma potrzeby ładowania i konserwacji baterii. Jednak ten typ urządzenia można używać tylko w miejscach wyposażonych w gniazdka elektryczne.

Jednak maszyny o dużej wydajności mogą być tylko akumulatorowe.

Możliwość użycia w dowolnym miejscu. Kabel sieciowy nie koliduje z czyszczeniem. Niestety taka maszyna ma wyższą cenę. Minusem jest konieczność dbania o baterie i ich ładowanie. Przy tym czas pracy ciągłej jest ograniczony.

Przy wyborze szorowarki powierzchnia pokoju i tryb czyszczenia mają kardynalne znaczenie.
Już w pierwszym kroku przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji trzeba określić zasięg działania maszyny.